HEMEN ARA: +90 545 504 06 66

Blog

En güncel içerikler ve haberler

4’lü Cami Penceresi Modelleri ve Fiyatları

4’lü Cami Penceresi Modelleri, Ülkemizde cami mimarisi bakıldığı zaman özellikçe cami penceresi konusunda, cami yapımında önem arz eden bir yapıdır. Cami pencereleri, cami içerisinin havalandırılması, hava dolaşımının sağlanması bakımından doğru pencere seçimi önemli olmaktadır. Caminin iç tasarımı pencereleri ile uyumlu olması ve ortama uygun teknikler ile beraber tercih edilmesi gerekmektedir.

Cami pencere seçimi sırasında ısı kontrol sağlayan camları seçmek önemlidir. İnsanlar cami içerisinde ibadetlerini rahatlıkla yerine getirmeliler. Yaz kış rahat bir ibadet deneyimi için kış aylarında olabildiğince soğuk havayı içeri almaması önemlidir. Ses yalıtımının yüksek olması aynı zamanda cami pencere seçimlerinde önemlidir.

Yaz aylarında ise içeriyi olabildiğince ferah tutmanın yanı sıra cami içerisinde sıcak havayı minimum derecede almalıdır. Cami pencere modelleri ve desenleri çok fazla çeşitlilik ile karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan birisi ise 4’lü cami penceresi modelleri olmaktadır.

4’lü Cami Penceresi Fiyatları

Cami penceresi fiyatları belirlenirken kullanılacak pencerenin boyutu ilk planda önemli olmaktadır. Cam ölçüsü belirlendikten sonra cam ünitesi tipleri konusunda karar vermeniz gerekmektedir. Cam üniteleri, camların kullanım alanına göre değişiklik göstermektedir. Cami penceresi kullanım alanına bakıldığı zaman yatırım maliyetinin artmasına engel olmak istenebilir. Bu sebeple PVP doğrama camlarını seçerken hem uygun maliyetli hem de yüksek performans imkanını cami yapımında sağlayabilirsiniz.

Pencere fiyatları bakıldığı zaman tüm bu anlattıklarımız üzerinden bir fiyat planlaması yapılabilmektedir. Bunun yanında lamine kaplamalı camlar özellikle cami gibi büyük yapıtların camlarının kırılmasını önleyerek, daha dayanıklı hale getirilmektedir. UV ışınları, güneş ışınları gibi ışınları cami içerisine sokmaz. Cami içerisi karanlık olmaz fakat çok aydınlıkta olmaz. Bu sebeple lamine kaplamalı camlar, kalınlığa göre değişiklik gösterebilir.

Ayrıca cami yapımında kullanılacak lamine kalınlığına göre de camideki ses yatılımı yüksek olmaktadır. Kullanılacak lamine kalınlığı çeşitleri de yine cami pencere fiyatları konusunda farklılık göstermektedir. Tüm bu malzemelerin doğru seçimi sonrasında kaliteli bir mimari elde edebilirsiniz. Hırsızlık, saldırı gibi güvenlik önemleri için cami pencereleri bu noktada önemli bir noktada yer almaktadır. Bu yüzden kesinlikle masraftan kaçınılmamalı ve ucuz işçilik kullanılmamalıdır.

Yukarı kaydır