HEMEN ARA: +90 545 504 06 66

Blog

En güncel içerikler ve haberler

Cami Pencere Fiyatları

Cami Pencere Fiyatları Cami pencereleri insanların ibadet ortamlarına hayat veren ve kullanılan vitray teknikleri ile beraber cami camlarına işlenen desenler, özel renk geçişleri ile cami yapıtları daha da görkemli hale gelinmektedir. Cami camlarındaki motifler, çiçek motifleri, renkli boncuklar gibi pek çok materyal kullanılmaktadır. Yapım aşamasında cami cam modelleri büyük bir emek getirmektedir. Sonucunda muazzam güzellikteki eserler oluşmakta ve bu eserlerde insanlar ibadetlerini yapabilmektedirler.

Cami pencere fiyatları bu noktada fiyatları oldukça yüksek olabilmektedir. Çünkü yapılan motifler ve kullanılan malzemelerin kaliteli olması gerekmektedir. Kaliteli camlar sadece cami camlarında değil cam takılan tüm alanlarda olması gerekmektedir.

cami pencere nakış

Cami Pencere Fiyatlarını Belirleyen Etmenler Nelerdir?

Cami işleri konusunda bu konuda profesyonel olan ve Cami penceresi alanında tecrübeli olan firmalar kampanyalar ile beraber en uygun fiyatlar ile sizlere daha detaylı bilgi verebilirler. Cami camı konusunda fiyat belirleyen etmenler şu şekilde özetlenebilir,

  • Cami camı büyüklüğü
  • Cami camında kullanılan malzemeler
  • Yapılacak motifler
  • Cami camının kalınlığı

Gibi daha birçok sebep pencere fiyatları konusunda değişiklik göstermektedir. Caminin içerisindeki havanın iyi korunması, kış aylarında caminin içerisinde bulunan ısının korunması, yaz aylarında ise bunaltan sıcaklardan koruması önemlidir. Aynı zamanda ibadet alanlarına giren zararlı güneş ışınlarından korunması önemlidir.

Cami pencere modellerine bakıldığı zaman hazır cam motiflerinden yararlanabilir veya özel olmasını istiyorsanız baştan bir motif tasarlayabilirsiniz. Cami pencereleri seçilirken cam kalınlığı da bu noktada önemlidir. Çift cam fiyatları bakıldığı zaman normal camlardan daha maliyetli fakat daha kullanışlı camlardır. Cami inşaatları özellikle ülkemizde önemli bir yere sahip olmaktadır.

Pencere fiyatları seçilirken maliyetten kaçınılmamalıdır çünkü camiye hayat veren cami camı modelleri Osmanlı döneminden günümüze kadar gelmiş ve eşsiz görüntüsü ile beraber birçok insanı kendine hayran bırakmıştır. Osmanlı döneminde inşa edilen pencere modelleri, ‘’alçı pencere’’ veya ‘’nakışlı pencere denişmiş ve renkli camlar kullanılmıştır. Sadece camilerde değil türbe, saray gibi daha birçok yapılarda kullanılmıştır.  En az bu kadar görkemli bir yapı elde etmek istiyorsanız maliyet konusunda en kaliteli malzemeleri kullanmalısınız.

Yukarı kaydır