HEMEN ARA: +90 545 504 06 66

Blog

En güncel içerikler ve haberler

Cami Penceresi Modelleri ve Fiyatlar

Cami Penceresi Modelleri ve Fiyatlar Cami penceresi, cami yapısında önemli bir yer taşımaktadır. Camiler kapalı ve oldukça geniş alanlardır. Yüksek mimariler içerisindedir, caminin içerisini aydınlık tutmak ve aynı zamanda hava dolaşımının rahatlıkla sağlanabilmesi açısından cami pencere seçimi oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Pencereler iç mekân ve dış mekânı ayıran amacı içeriye ışık ve hava girmesini sağlayan kırılgan camlardır. Cami pencereleri ve kullanılan camları dayanıklı hale getirerek dışarı etkenlere karşı koruma sağlayabilmektedir. 

Cami Pencereleri - KOD : 217
Cami Pencereleri – KOD : 217

Cami pencereleri modelleri arasında tüm bu etkilerin yanında pencerelerde geleneksel süsleme teknikleri kullanabilmektedirler. Kullanılan bu yöntemler ile beraber ibadet için gelen insanlar mükemmel manzaralar ve özel yapılar ile karşılaşabilmektedirler.  Tabi geleneksel süslemelerin işçiliği daha fazla olduğu için cami penceresi fiyatları konusunda uygun bir maliyet sağlanmamaktadır. Cami pencereleri, geleneksel süslemeler ile beraber pencerelere işlenen desenler, motifler ve güzel taşlar ile özelleştirilebilmektedir.

Cami Pencere Modelleri nelerdir?

Cami pencere modelleri yüzyıllar boyunca değişiklik sergileyerek farklı türden materyaller denenmiştir. Camilere uygulanmakta olan pencere çeşitleri yüzyıllık bir deneyim ile gelişmiştir. Aynı zamanda camilerini özelleştirmek isteyen kişiler cami penceresi fiyatları konusunda belirsizlik yaşarlar. Bunun sebebi cami pencere modellerinin çok fazla olması ve doğru pencere materyalini çekmekte sorun yaşamalarıdır. Cami penceresi ve cami süslemelerinde kullanılan bazı pencere çeşitleri şu şekilde özetlenebilir,

  • Elvan pencere modelleri
  • Vitray pencere modelleri
  • Beton pencere modelleri
  • Alçı pencere modelleri
  • Müzeyyen pencere modelleri

Gibi daha birçok pencere modelleri tüm müşterilere sunulmaktadır. Osmanlı döneminde kullanılan cam modellerine bakıldığı zaman genellikle renkli camlar kullanılmıştır. Aynı zamanda kullanılan pencereler alçılar ile desteklenerek sağlamlaştırılmıştır. Kullanılan pencereler ‘’nakışlı pencere’’ veya ‘’Alçı pencere’’ olarak tarihte geçmektedir. Osmanlı dönemi camileri gibi bir dizayn isteyen müşteriler bu olanaklardan yararlanabilirler.

Özel cami çizimi konusunda uzman olan kişiler ile beraber mükemmel bir cam tasarımına sahip olabilirsiniz. Cam pencere modelleri konusunda uygun fiyatlar ile kaliteli işçilikten yararlanabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için site üzerinden iletişime geçebilir pencere camı fiyatları ve istediğiniz pencere hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yukarı kaydır