HEMEN ARA: +90 545 504 06 66

Blog

En güncel içerikler ve haberler

Vitray Pencere Fiyatları

Vitray Pencere Fiyatları Cami pencereleri ve modellerinde sıklıkla gördüğümüz pencere süsleme sanatlarından birisi olan vitray; revzen ile birlikte bu özel yapılarda en sık kullanılan sanatlar arasında yer almaktadır.

Camilerde bulunan pencereler hem havalandırma işlevi için hem de aydınlatmayı sağlaması için yoğun olarak kullanılır. Pencere modelleri genelde oval yapıya sahiptir ve pencerelerin cam bölümünde genel olarak vitray ya da revzen gibi geleneksel sanatlar ile oluşturulmuş unsurlar bulunur.

Cami işleri ve mimarisinde en çok kullanılan sanat ürünlerinden birisi olan revzen ya da bilinen diğer ismi ile elvan pencere;  vitray ile oldukça benzerlik gösterse de bazı noktalarda ayrılır. Özellikle kullanılan malzeme itibariyle revzen alçı vasıtasıyla yapılır. Vitray ise doğrudan renklendirilmiş cam parçalarının kurşun dolgu ile birleştirilmesi ve lehimlenerek bir araya getirmesi yoluyla yapılır. Yine vitray yapımında pirinç renkli birleştirme malzemeleri ve farklı renklerdeki boyalar sıklıkla görülür.

Vitray cami penceresi; genelde diğer kültürlerdeki çeşitlerine nazaran daha sade ve bitki, çiçek ya da geometrik desen ağırlıklıdır. Cami yapısında kullanıldığı için figüratif desenler barındırmaz. Cami pencerelerinin mekana özgü tasarımı nedeniyle; burada kullanılan vitrayların da özel ölçülerle oluşturulmuş ve  cami penceresi içine sığacak tasarımlarda hazırlanmış olması gerekir.

 Vitray Cami Penceresi Fiyatları

Cami pencerelerinde sıklıkla kullanılan içeriklerden birisi olan vitray; hem içeriyi renkli bir şekilde aydınlatması hem de görsel açıdan estetik katması sebebiyle tercih edilir. Bu noktada merak edilen içeriklerden birisi de vitray cami penceresi fiyatları olmaktadır.

 Cami mimarisi ve yapımında her türlü ayrıntıya önem verilmesinin yanı sıra, pencere bölümlerinde özellikle bezeme ve süslemeye daha sık rastlanır. Bu durum düz cam ve vitray kullanılan pencereler de fiyat farkına neden olur. Çünkü vitray yapımı oldukça emek isteyen geleneksel bir sanattır. Yine pencerelerin tasarım biçimi ve ölçüsü gibi pek çok etken de; cami penceresi fiyatları değişiminde rol oynar.

Cami pencerelerinde vitray gibi yoğun olarak kullanılan sanatlardan bir diğeri de revzendir. Revzen vitraya çok benzemekle birlikte doğrudan cam malzeme ile değil alçı vasıtasıyla oluşturulan bir sanattır.

Yukarı kaydır